logo

مقالات مفید خود را برای ما ارسال نموده و بک لینک معتبر و رایگان دریافت نمایید.

جهت ارسال مقالات خود به این صفحه مراجعه نمایید: ارسال مقالات

Iran Top One
 

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC) تی تی سی

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC) تی تی سی

تی تی سی (TTC) مخفف عبارت Teacher Training Course است که ترجمه آن به فارسی با «دوره آموزش معلم» زبان برابری می کند. مطالبی که در این دوره ارائه می شود بسته به مراکز آموزشی و آموزشگاه های مختلف زبان متفاوت است. ولی عموما یک چهارچوب و قالب خاصی دارد که همه ی موسسات آموزشی معتبر می بایست از آن تبعیت کنند.

این دوره تخصصی ویژه علاقمندان به تدریس زبان انگلیسی است که از دانش و مهارت زبانی لازم برای این کار برخوردارند و یا معلمانی که در صدد به روز رسانی دانش خود و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهش های تجربی در این زمینه هستند. در دوره تخصصی تی تی سی (TTC) شرکت کنندگان در زمینه رویکرد ها، روش ها و تکنیک های آموزشی و مدیریتی که برای تدریس زبان انگلیسی نیاز دارند را آموزش می بینند و آمادگی لازم را کسب می کنند.

به طور کلی در کلاس های تی تی سی (TTC) ما موارد ذیل تدریس می گردد:

 • مرور روش های موجود در تدریس
 • آموزش تدریس مکالمه محور (CLT) و روش های مدرن و بروز تدریس در دنیا
 • آموزش مراحل قدم به قدم در تدریس هر بخش و تهیه طرح درس (Lesson Plan)
 • چگونگی برقراری ارتباطی سازنده و ایجاد انگیزه برای زبان آموزان
 • چگونگی تدریس مهارت های چهارگانه (Reading, Listening, Writing, Speaking)
 • چگونگی تدریس کلاس های گروهی، خصوصی، زبان عمومی و آمادگی آزمون
 • آموزش مدیریت کلاس
 • (Classroom Management) و چگونگی مدیریتکلاس های فری دیسکاشن
 • آموزش لغات با استفاده از روش هاییادگیری سریع لغات انگلیسی
 • چگونگی اصلاح و ویرایش غلط های زبان آموزان در کلاس
 • چگونگی بازی با کلمات در کلاس به جهت تقویت خلاقیت های زبان آموزان در مکالمه
 • کارگاه‌های عملی تدریس و دریافت گزارش در خصوص عملکردِ متقاضی در طی برگزاری دوره

محتویات اصلی دوره TTC  در ELTAcademia

مهارت نگارش طرح درس

در این مبحث مطالبی درباره تعیین اهداف، اجزا تشکیل دهنده طرح درس و توالی اجزا ارایه می شود و شرکت کنندگان به طورعملی تمرین نگارش طرح درس را انجام می دهند.

مهارت مدیریت کلاس
در این مبحث مطالبی درباره ی نوع رفتارمعلم، مدیریت سو رفتار زبان آموز، مدیریت یادگیری و مطالب مرتبط با مدیریت ارایه می شود.

تدریس مهارتهای اصلی و فرعی
در این مبحث مراحل عملی تدریس مهارتها ارایه می شود و شرکت کنندگان یک دمو (demo) ی ایده آل از مهارت تدریس شده را مشاهده و تحلیل می کنند.

مهارت تصحیح اشتباهات زبان آموزان
در این مبحث مطالبی درباره ی زمان، شخص، نوع و چگونگی تصحیح اشتباهات زبان آموزان ارائه می شود.
درکنار این مباحث مطالبی از قبیل تجزیه و تحلیل کلام معلم، خلاقیت در کلاس زبان انگلیسی، بازی های زبانی، تکنولوژی آموزشی و … نیز با توجه به نیاز شرکت کنندگان ارائه می گردد.

مزایای شرکت در کلاس های تی تی سی (TTC)

این دوره در کنار ارائه آخرین یافته های علمی و نظری در حوزه آموزش زبان انگلیسی، شامل تمرین های متعدد عملی تدریس (Teaching Practice) و مشاهده نمونه تدریس های استادان برجسته (Observation) برای انتقال مهارت تدریس به شرکت کنندگان است.
دوره تخصصی تی تی سی (TTC) می تواند گام مهمی در جهت آمادگی معلمان، مدرسان و استادان زبان انگلیسی برای کسب معتبرترین مدارک بین المللی این حوزه یعنی دوره های تخصصی دانشگاه کمبریج نظیر CELTA (مدرک تدریس زبان انگلیسی به گویشوران دیگر زبان ها)، TKT (آزمون دانش تدریس)، DELTA ( دیپلم تدریس زبان انگلیسی به گویشوران دیگر زبان ها)، و … باشد.

برگزاری کلاس های تدریس خصوصی آیلتس ، تدریس خصوصی تافل و PTE تقویت مهارت های ارتباطی و استفاده صحیح از لغات و گرامر زبان انگلیسی نیاز به برخورداری از سطح علمی و تمرکز بسیار بالا برای انتقال مطالب دارد. با شرکت در این کلاس ها مهارت کافی برای برگزاری کلاس های گروهی و خصوصی را به دست می آورید و می توانید در تمام مقاطع زبان انگلیسی به زبان آموزان آموزش دهید.

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظرات